Pousada Kohara
Hotellet Pousada Kohara Ilha Solteira erbjuder 20 rum ungefär 10 minuters bilresa från Feira Norte.
Três Lagoas ligger 60 km härifrån, medan Usina Hidrelétrica de Ilha Solteira ligger ungefär 6 km bort. Från detta hotell tar det 15 minuter med bil till Paredão do Porto de Ilha Solteira.
Rummen har uteplats och sitthörna, samt minibar för din bekvämlighet. För gästernas bekvämlighet finns luftkonditionering. Badrummen är utrustade med en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar.
- Lokala sevärdheter
- Faculdade de Engenharia de Ilha Solteira4,2 km
- Entomologia da FEIS4 km
- Ilha Solteiras zoo3,8 km
- Feira Livre Norte4,7 km
- Igreja Presbiteriana de Ilha Solteira4,6 km
- Departamento de Engenharia Eletrica3,3 km
- Paredão do Porto de Ilha Solteira4,5 km
- Cine Paiaguas4 km
- Seicho-No-Ie do Brasil4,3 km
- Comunidade de Santo Expedito4,6 km
- Flygplatser
- Ernesto Pochler Airport51 km
Bekvämligheter på boendet
På rummet
- Gratis Wi-Fi i rummet
- Minibar
- Sittgrupp
- Uteplats
- Gratis toalettartiklar
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Alla barn upp till 12 år kan sova i extrasäng för R$ 10 per person och natt.
- Max. antal extrasängar, som tillhandahålls i ett rum är 1.
Vanliga frågor
- 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Pousada Kohara?
Gästerna på hotellet Pousada Kohara måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada Kohara?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet Pousada Kohara är 37$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Pousada Kohara?
På hotellet Pousada Kohara kan gästerna välja mellan Fyrbäddsrum och Trebäddsrum.